FAQ

FAQ nejčastějších otázek a odpovědí

 

Proč potřebují rostliny oporu?

Naprostá většina pokojových rostlin ráda šplhá stejně jako v přírodě, kde jim oporu dělají kmeny stromů. 

Pokud budete používat oporu, vaše pokojové rostliny budou mít postupně větší a větší listy. 

Naše designy jsou inspirovány známými listy rostlin. Hledaly jsme na českém trhu něco jiného než jsou kokosové a bambusové tyče. Nic jsme nenašly, a tak jsme se rozhodly tento problém vyřešit a nabídnout i ostatním nový designový kousek. Věříme, že Vám budou doma dělat radost. 

 

Jak vyberu vhodnou oporu pro mé rostliny?

Pokud máte rostlinu s hodně stonky nejvhodnější pro vás budou 3D Monstery, protože můžete jednotlivé stonky obmotat kolem dokola. Pokud má rostlina pouze jeden stonek můžete si vybrat jakoukoliv 2D oporu. Záleží jen Vás, který design je Vám nejbližší.

 

Kde se opory vyrábí?

Opory se kompletně celé vyrábějí v České republice. Pro laserové vypalování jednotlivých designů spolupracujeme s firmou https://lasercat.cz

 

Z čeho jsou opory vyrobené?

Opory jsou vyrobené z kvalitní březové překližky.  

Každý kus projde našima rukama. Je impregnován a natírám speciálním přírodním olejem, který je zdravotně nezávadný a šetrný k životnímu prostředí. Odolává vodě a je vhodný i pro dětské hračky. Nemusíte se tedy vůbec ničeho bát. Své rostliny můžete rosit, jak jste zvyklý. Noha opory, která je trvale zapíchnutá v hlíně je také chráněna proti vlhkosti speciálním nátěrem. 

 

Jak jsou opory velké?

Nabízíme několik různých velikostí od 40 cm až do 70 cm. Udávaný rozměr je celkovou výškou opory i se zapíchnutou částí. 

 

Mohu je používat i pro hydroponické pěstování?

Část opory, kterou zapichujete jsme opatřily speciálním hydroizolačním nátěrem, aby se ke dřevu nedostala ani kapka vody. Zatím testujeme, jestli opravdu také vydrží, ale po půl roce si myslíme, že v tom nebude problém a můžete opory bez obav použít i do hydroponických květináčů. Pozor je potřeba dávat na to, abyste oporu nezapíchli až moc do hloubky. Pokud byste ponořili neochráněnou část mohlo by dojít k rozlepení jednotlivých vrstev překližky. To jsme také otestovaly a po půl roce v květináči se jednotlivé vrstvy od sebe začaly oddělovat.

 

Pokud si objednám produkt na dotaz, kdy mi dorazí?

Produkty na dotaz nemáme skladem a tudíž se musí zadat do výroby. Během týdne je máme fyzicky u sebe, ale musíme provést 3 nátěry (impregnaci, voskovou ochranu pro vlhkosti a hydroizolační nátěr nohy/vpichu). Každý necháváme 24h schnout. Produkty se snažíme expedovat hned, jak je to možné cca za 10 pracovních dní od objednání. 

 

Kdo stojí za návrhy a značkou AJMI?

Název eshopu vznikl spojením jmen dvou sestrem Ája a ša - AJMI. Vždycky nás bavilo vyrábět různé doplňky a dekorace. Míša se stará o design a Ája má na starost sociální sítě a společně děláme zbytek. Produkty bychom chtěli časem rozšiřovat, až Ája dokončí školu. 

 

Pokud nejsem s produktem spokojen, mohu ho vrátit?

Samozřejmě nám můžete produkt zaslat zpět, pokud nebudete spokojeni. Máte na to 14 dní ode dne převzetí zboží. V obchodních podmínkách naleznete formulář pro odstoupení od smlouvy, který nám zašlete zpět s produkty. Nejdéle během dalších 14 dní Vám vrátíme vaše peníze. 

Věříme, že se to ale často nestane a budete s našimi produkty spokojeni.

 

 

 

Zpět do obchodu